PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=868478}

Wieloryb

The Whale
7,2 55 801
ocen
7,2 10 1 55801
6,2 57
ocen krytyków
Wieloryb
powrót do forum filmu Wieloryb

Ten film to emocjonalny szantarz. Tak to odbieram. Reżyser wyje do nas ,,musicie się wzruszyć" no i się wzruszamy - biednym, grubym gejem, nieszczęśliwą chinką, nienawidzacą świata córką i matką alkocholiczką. Dopiero po seansie dociera refleksja , że facet zostawił rodzinę. Że miał kasę na leczenie ale tego nie robił, bo pewnie chciał siebie ukarać, bo tak naprawdę jest egoistą myślącym tylko o sobie. Że córka jest zła, bo ...jest zła. Ale to wszystko jeszcze da się przeboleć dzięki dobrej grze aktorskiej Frasera, Chong Hau. Niestety postac córki jest kiepsko napisana, a Sadie Sink potrafi tylko krzyczeć i przewracać oczami. A już najlepsze jest zkończenie. Mam nadzieję że bedzie źródłem memów, bo jest tak przerysowane i próbujace wywołać w nas na siłę wzruszenie, że aż śmieszne. Dałbym pięć gwiazdek, ale podniosłem do siedmiu, za względu na mieszanie z błotem religi, co mnie zawsze niezwykle cieszy. Wieloryb nie jest złym filmem. Mógł być po prostu lepszy. Niby wszystko pasuje. Muzyka , zdjęcia, wszystko jest podporządkowane wizji reżysera. Tylko jak się do tego patchworka zblizymy za bardzo, to nagle widać krzywe ciecia, fastrygi i rozłażące sie szwy.Nie wiem czy będę ,,Wieloryba" pamiętał za piętnaście lat tak, jak pamiętam ,,źródło" czy ,,Zapaśnika"

ocenił(a) film na 8
lornemalwo

Te fastrygi chyba wzieles od Raczka.Sam nie lubie ckliwego kina ale ten mna potargal.Uwazam,ze nie byl przeszarzowany,odnosnie corki,odegrnane wiarygodnie,nie wiem skad ten zarzut,tak charakterna jak i matka.Odnosnie ostatniej sceny,tez mi pasowala.Gdzie zauwazyles te fastrygi tak zwane?

ocenił(a) film na 8
aronn

https://www.filmweb.pl/film/Wieloryb-2022-868478/discussion/Bohater+nie+pr%C3%B3 buje+uratowa%C4%87+relacji+z+c%C3%B3rk%C4%85...,3338616#post_16926517

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones