PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10046141}
7,8 486
ocen
7,8 10 1 486
2,3 3
oceny krytyków
Powołany 2
powrót do forum filmu Powołany 2

Bo niby skąd od razu po premierze wszyscy solidarnie dali dziesiątki? Niby ten film niesie ze sobą jakieś wartości, ale to nic nowego.

Budowa niechlujna - fabuła jest przerywana monologami nawróconych. Historie niby prawdziwe, ale instagramerka z 0,5M followersów albo autor książki wychowany w patologicznej rodzinie nie byłby anonimowy w polskim społeczeństwie. Arek po wandalizmie wyciągnął nauczkę tylko w połowie. Poprawił po prostu wcześniej "poprawione" przez siebie hasło na murze tego samego kościelnego. Ten znowu chciał chłopa dorwać. Całość ogólnie sprawiła, że się znużyłem.

Wracając do "Ściemy...", różnica między tym a twórczością Pujszo jest chociaż taka, że nie ma wulgaryzmów i upadlania się do granic możliwości, a na "Powołanego" 12-latka spokojnie można zabrać. Może i nowe pokolenie przy tym mogłoby się nawrócić, ale dla mnie to dzieło bardziej się nadaje na YouTube'a niż wielki ekran. Okazuje się, że moje wątpliwości nie były odosobnione.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones