PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8199}

Nosferatu wampir

Nosferatu: Phantom der Nacht
7,6 17 926
ocen
7,6 10 1 17926
7,9 15
ocen krytyków
Nosferatu wampir
powrót do forum filmu Nosferatu wampir

Możliwe, że się mylę ale "Nosferatu" nie tworzy jakiegoś dużego suspensu.
Postać wampira była już na tyle powielana w popkulturze, że trudno ją traktować jako coś obcego, tajemniczego. No bo umówmy się znamy naturę wampirów z ich mocami i ograniczeniami.Tutaj wychodzi z tego wręcz parodia wampira. Scena jak Nosferatu przemyka się po ciemku z trumną na ramieniu moim zdaniem wypada tak jasiofasolowo, że potem trudno go traktować poważnie. Wiem, że czepianie się braku realizmu w filmie o wampirze brzmi jak hipokryzja ale nie rozumiem dlaczego sceny ataku wyglądają tak nie inaczej. Bo często w horrorach najbardziej nierealistyczna jest reakcja ludzi na spotkanie z czymś nadprzyrodzonym. Nie jestem fanem jumpscarów pojawiających się co 6 sekund ale momenty kiedy Nosferatu zbliża się do bohaterów są delikatnie mówiąc przedłużone. Tak samo nie kupuję motywu nieszcześliwej miłosci. Dla mnie w filmie najciekawszy był wątek zarazy. Ogólnie lubię filmy bez ucieleśnionego antagonisty tylko właśnie mroczną siłą wyższą, z którą muszą zmagać się bohaterowie. Wiem, że wielu podoba się połączenie zdjęć krajobrazów i muzyki ale często nie potrafiłem dobrze zinterpretować jego specyficznego podniosłego klimatu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones