PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=655701}

Medicus

The Physician
7,4 33 932
oceny
7,4 10 1 33932
4,0 4
oceny krytyków
Medicus
powrót do forum filmu Medicus

Oczarowana po przeczytaniu książki, z wielkimi oczekiwaniami obejrzałam film, którego historia tak daleko odbiegająca od historii książki mnie rozczarowała. Noah Gordon stawia wysoko poprzeczkę, której reżyserowi i scenarzyście nie udaje się przeskoczyć, ponieważ ponosi ich fantazja. Czy oni w ogóle czytali książkę? Niemniej jednak film oceniam wysoko, polecam go obejrzeć a jeszcze bardziej polecam przeczytać książkę.

ocenił(a) film na 8
kamajlaa

Ja przeczytałam książkę po filmie i szczerze wolę film. Po prostu przyjemnie się go oglada, książka ma troche inny klimat.

alka893

Wydaje mi się, że gdyby film nie odbiegał tak od książki wszyscy byliby bardziej zadowoleni ;> Wystarczy, że zajęli by się nim Amerykanie. Taka historia dobrze przedstawiona na ekranie nie mogłaby stać się obojętna. Nie zaprzeczam, film ogląda się przyjemnie bo jednym tchem a przecież trwa 2,5h! Być może film zrobił na Tobie wrażenie i spodziewałaś się czegoś innego czytając książkę, tak jak ja.... w odwrotnej sytuacji, mając nadzieję, że film będzie wierną kopią słów pisarza.

kamajlaa

FIlm i ksiazka to dwie rozne stylistyki, maja swoje prawa i ograniczenia zarazem. W ksiazce mamy slowo, ktore nie jest w stanie wygenerowac obrazu bez udzialu wyobrazni. Natomisat film obrazem zastepuje narracje slowna w sposob skondensowany dostarczajac zupelnie innych wrazen. To chyba oczywiste. Zawsze proba konfrontacji tych stylistyk bedzie wywolywac konflikt poznawczy, z czego bardzo dobrze zdaja sobie sprawe wykonawcy filmow bazujacych na literaturze. Ksiazke czyta sie dosyc dlugo, film zaledwie kilkaset minut wiec najlepszym rozwiazaniem jest potraktowanie filmu jako pieknej ilimunacji na brzegu jednej z kartek ksiazki na podstawie ktorej jest on oparty. :)

ocenił(a) film na 6
zarkadiusz7

Gdy przeczytałam książkę byłam oczarowana. Nic tak mnie nie wciągnęło od dłuższego czasu. Jak dla mnie książka dostaje mocne 10. Polecam jako pozycja obowiazkowa. Gdy usłyszałam że jest film byłam zachwycona. Po seansie chciało mi się płakać. Porażka, połowa rzeczy zmieniona, ważne wątki pominięte. Rozczarownie. Film oceniam na 6. Choć za masakre książki powinien dostać co najwyżej 3...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones