PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=74}

Joe Black

Meet Joe Black
7,6 277 448
ocen
7,6 10 1 277448
5,9 25
ocen krytyków
Joe Black
powrót do forum filmu Joe Black

Obrazy

ocenił(a) film na 7

Interesują mnie obrazy, które wisiały w domu Parrisha, a w szczególności ten przedstawiający dwa niebieskie prostokąty na pomarańczowym tle, który dość długo widnieje w pewnym ujęciu (i nie, nie jest to dzieło Barnetta Newmana) co więcej, wydaje mi się nawet, że należy on do zbiorów jakiegoś polskiego malarza abstrakcjonisty. Reszta również mnie zainteresowała, wszystkie wpadają chyba w nurt abstrakcji i wyglądały na podobne do dzieł Manessiera czy Franza Kline.
Jeśli ktoś wie jakie są ich tytuły, albo dokładne nazwiska autorów, albo po prostu się na tym zna i mógłby dać jakąś wskazówkę to proszę o pomoc :)

ocenił(a) film na 8
ringos1

Film bardzo dawno widziałam, więc nie pamiętam tego obrazu. Jeśli jesteś w stanie podesłać mi kadr z tym obrazem to może dam radę rozpoznać.
Na razie jedyny autor, który mi przychodzi do głowy z opisu to ewentualnie Rothko.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
ringos1

http://www.designlinesltd.com/wp-content/uploads/2011/05/Design-Lines-Blog-Marc- Rothko-Painting-on-Meet-Joe-Black-Movie-Set-via-Sweet-Sunday-Mornings.jpg
Tak, to na pewno Mark Rothko. Cieszę się, że pomogłam.

ocenił(a) film na 7
equalebro

Weź! Zepsułaś... Myślałem, że minie rok jak nie uzyskam odpowiedzi, a Ty tak tu sobie po prostu wparowałaś i się wymądrzasz.
A tak na poważnie: dzięki, już znalazłem nawet tytuł: "Blue, orange, red" - tego bym się nie spodziewał :P

Ehh, ci abstrakcjoniści...

ocenił(a) film na 8
ringos1

Ano :P nie stawiaj pytań, na które nie chcesz uzyskać odpowiedzi :P
Z Polskich polecam Malewicza i historię cyrku z jego pogrzebem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones