PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31784}

Ich noce

It Happened One Night
7,9 10 573
oceny
7,9 10 1 10573
8,1 28
ocen krytyków
Ich noce
powrót do forum filmu Ich noce

Cudowny film

ocenił(a) film na 10

Takiej mieszanki śmiechu i wzruszenia nie widziałem dawno! Ten film mnie tak pochłonął, że wyjście do łazienki było dla mnie zdziwieniem, że to rzeczywistość. Bardzo ciekawa fabuła, postaci, dużo wspaniałej zabawy. Rozmowa Ellie z ojcem wyciska łzy - tak jak i postać rodziciela, któremu - jak się okazuje - naprawdę zależy na dobru córki, nie jest takim tyranem, jak zdawał się być na początku.
Świetnie nakręcony, zmontowany (pomijając dwie drobne scenki; a przerywnik z gazetami robi wrażenie!). Aktorstwo - majstersztyk. Realizm, jakiego mógłby się powstydzić James Dean i późniejsi aktorzy. Bohaterowie są przekonujący, wiedzą kiedy mówić, kiedy milczeć.
Jestem naprawdę zachwycony - ten film to poezja i żałuję, że trwał tylko dwie godziny. Zasłużone 5 Oscarów!

ocenił(a) film na 8
Bruce_Lee

Cudowny ! Rozrywka na najwyższym poziomie, dawno nie było mi dane zobaczyć tak dobrej komedii romantycznej od czasów ''Love afternoon'' z Audrey Hepburn (polecam ! )
Doskonały popis aktorski Clarka Gable, przeurocza Claudette Colbert, świetne dialogi (poziom od początku do końca filmu, nie pamiętam słabych momentów ). Magia kina dawnego Hollywood, która już nie wróci...Aż łęzka się kręci w oku.

Swoją drogą, niesłychane,że w tym filmie nie ma ani jednego pocałunku a jednak ogląda się go z zapartym tchem...Dzisiaj widzowie ziewaliby z nudów, zwłaszcza biorąc pod uwagę dynamikę i poziom gry aktorskiej ( a właściwie jej brak) we współczesnym kinie tego gatunku ;) Uroczy film pełen subtelnych niedomówień...Zakochałam się w tym filmie !

ocenił(a) film na 10
sconosciuta

Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na płacz Ellie... chyba żadna inna aktorka (do dziś) nie odegrała tego tak realistycznie... Claudette wręcz łyka i krztusi się łzami... naprawdę rusza to serduchem.

ocenił(a) film na 9
Bruce_Lee

Co do realistycznego płaczu to moim numerem 1 jest Helen Hunt w "Lepiej..." ;) Ale film świetniy... Fajny klimat tamtych lat, aktorstwo na świetnym poziomie, poza tym humoru naprawdę dużo. POLECAM :)

ocenił(a) film na 10
Bruce_Lee

scena z autostopem <3

ocenił(a) film na 9
Bruce_Lee

Krótko, rewelacyjny film. Rola Clarka Gable mistrzostwo. Szkoda, że takie filmy już nie powstają.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones