PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10022197}
6,7 3 596
ocen
6,7 10 1 3596
5,6 16
ocen krytyków
Święto ognia
powrót do forum filmu Święto ognia

Pierwsze i najważniejsze - czy w Polsce naprawdę nie dałoby się znaleźć dziewczyny z porażeniem mózgowym, żeby to zagrała, zamiast dawać sprawną, młodą aktorkę, która będzie chwalona za to, że jest taka "odważna", że się podjęła takiej roli i zgarnie nagrody za to, że się sliniła?
Inna rzecz jest taka, że naprawdę by ich nie zabolało, jakby ktoś inny zagrał młodego ojca, niż ten sam aktor z doklejonym tupecikiem, szczególnie, że było dwóch znanych młodych aktorów, którzy zagrali dosłownie 5 sekund (Roznerski i Janicki).
Dodatkowo, wiem, że film miał być słodki, ale wątek wspierających i kochanych trenerów baletu i kolegów z teatru już mocno przesadzony

ocenił(a) film na 8
anula_capoeira

Po to są aktorzy, by odgrywać rolę zdrowych, chudych, grubych, ładnych, brzydkich, łysych, policjantów, zakonnicę, księży, pedofilów, prostytutki itd.

ocenił(a) film na 6
Tylko_w_szpilkach

Ale ciemnoskórzy aktorzy nie grają Azjatów np, nie? Co mają zrobić aktorzy, którzy mają porażenie mózgowe, skoro nie ma dla nich ról, po prostu jako postaci, a aktorzy zdrowi grają osoby z niepełnosprawnościami?

ocenił(a) film na 8
anula_capoeira

Pytam serio: są aktorzy dyplomowani, którzy mają tak silne/średnie (jak pokazano w filmie) porażenie mózgowe? Jak ukończyli szkołę? I ile jest filmów, w których mogliby zagrać osobę z porażeniem mózgowym?

ocenił(a) film na 7
anula_capoeira

Sam mam porażenie mózgowe i jakoś nie wyobrażam sobie zagrać w filmie takiej roli jak Dawid Ogrodnik w filmie Chcę się żyć.
Pytlak zasługuje na słowa uznania, bez względu na to jak bardzo było to wiarygodne

ocenił(a) film na 8
anula_capoeira

Wątki tych młodych aktorów zbędne i nic nie wniosły. Co do odmładzania aktora - zgoda. Nauczyciele baletu tu pokazani bynajmniej nie byli kochani.

ocenił(a) film na 9
anula_capoeira

To już jest przypieprzanie się na siłę, po co pchać osobę chorą, z którą mieliby niesamowite problemy, skoro aktorzy są właśnie do odgrywania ról?!
Nauczyciele baletu byli bardzo surowi, bardzo.

ocenił(a) film na 8
Kasha

Zgadzam się w 100%

anula_capoeira

To aktorzy grają rolę nie chorzy naprawdę

anula_capoeira

Nie pomyslales, ze dla osoby z porazeniem to by bylo ponad jej sily?

ocenił(a) film na 7
Human_2

Też tak sądzę. O ile w przypadku niewidomych czy Głuchych to dobrze by grały osoby faktycznie niepełnosprawne, tak rozumiem że w takim przypadku byłoby problematyczne. Zwłaszcza w przypadku głównej roli.

ocenił(a) film na 7
anula_capoeira

A co by zmieniło zatrudnienie niepełnosprawnej osoby? Skoro ja myślałem, że to naprawdę jest niepełnosprawna osoba, to świadczy, jak dobrze zagrała swoją rolę, i to jest właśnie sztuka, żeby zagrać taką rolę. A jak sobie wyobrażasz wytłumaczenie wszystko osobie o tak poważnym upośledzeniu?

ocenił(a) film na 3
anula_capoeira

Racja, p. Pytlak tylko siedziała i się śliniła, niczego nie zagrała.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones